top of page

Bizim Evde Eşitlik Var

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmihan Artan'ın kaleme aldığı, Boğaziçi Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevgi Kesim Güven'in danışmanlığında hazırlanan kitabımız; çocuk kitapları çizeri, illüstratör Esra Sabık Turgut'un çizimleriyle hayat buldu.

 

Bir ailenin taşınma hikayesini konu alan bu kitapta, aile bireylerinin diyaloglarına tanık oluyor; renkler, spor, sanat, ev içi sorumluluklar ve duyguların cinsiyetinin olmadığını çocuklar ve anne babanın şefkatli tutumuyla öğreniyoruz.

 

Kitabın ortasında ve sonunda yer alan sayfalarda, çocukların kitabı okuyan bir yetişkinle beraber çıkartmaları uygun yerlere yapıştırmasını bekliyoruz. Hikayenin içeriğine göre kurgulanan bu sayfalar; etkileşimli kitap okuma konusunda yetişkinlere destek oluyor, diyaloga dayalı bir kitap okuma deneyimi yaşatıyor. Çocuklar  çıkartmaları yapıştırırken, hem kitabın verdiği mesajları içselleştirebiliyor, hem de hikaye kurgusuyla ilgili küçük bir ölçme değerlendirme yaşıyor.

AB Sivil Düşün Programı desteği ile hazırlanan etkileşimli çocuk kitabımız, çocuklar ve okul öncesi kurumlarla buluşmak için hazır! 

Proje kitaplarımız ve eğitimlerimizle ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evdeki ampulleri hep babalar mı değiştirir? Anneler bozulan eşyaları tamir edemez mi? Kız çocukları futbol oynamaz mı? Erkek çocuklar yemek yapmaya ilgi duyamaz mı?

eev_cocuk_Mockup_02.jpg

Esra ve Murat’ın evinde bunların hepsi mümkün. Çünkü bu evde eşitlik var! Bu evdeki herkes işleri eşit şekilde paylaşıyor. İşte o zaman işler kolaylıkla halloluyor. Hatta taşınırken bile...

eev_cocuk_Mockup_01.jpg
bottom of page